pondělí 18. srpna 2014

BigBen #ticktack

Hodiny. Tikají a nikdo je bohužel nezastaví. Big Ben jsou ty nejznámější v Británii.

Už jsou to víc než dva měsíce, co jsme v Londýně a za tu dobu se toho stalo tolik! Škoda jenom, že jsme neměly dost času na to, se o všechno s vámi dělit...

A proč že mě teda teďka tak trápí to, že čas plyne příliš rychle? Protože už přesně za tři týdny letíme zpátky domů a já si čím dál tím víc uvědumuju, jak se mi domů nechce. Ani omylem netvrdím, že mi nechybí moje rodina, hlavně moje sestra, která je zároveň i moje nejlepší kamarádka (teda aspoň většinou :D), ale prostě život v Londýně, nebo jiném velkém měste, v tom ještě nemám úplně jasno, jsem já. Navíc právě teď, po těch dvou měsících, když už si člověk najde kamarády a tak, je ta nejhorší doba odejít. 
Fotku Big Benu jsem pořídila minulý pátek, když do Londýna přijela jedna z mých nejlepších kamáradek a já se s ní a jejím přítelem procházela po centru města. I když jsem toho v Londýně ještě moc neviděla, musím říct, že je to moje asi nejoblíbenější budova, což je docela paradox pro mě však velice typický - miluju vysoké budovy, ale bojím se výšek.

středa 16. července 2014

Ladies night out

Hello world, what's up?
Tady vse ok. Maybe more than ok. We are both working, separately but who cares? The point is that we are earning money so we can have a great time here in London and enjoy everything. The truth is that we dont have enough time for fun cause we are at work from morning till late evening so when we got home we are so tired andcant do anything. But who gives a sh*it?! We are in London!  And that's all that matters and by the time we'll be leaving we will have enough money to afford and experience anything and everything at the same time. :)

Ted trosku "aktualne".. vas' happenin' now?!
Prave jsme se vratily z centra. Dnes jsme si udelaly ladies night out a spolu s nasi italskou flatmate jsme vyrazily do centra. Nejprve na skvelou veceri do thajske restaurace na Oxford Street, a pak pesky na Hyde Park Corner a odsud jsme jely autobusem az k Harrods. Z Harrods je to kousek do oblibeneho clubu Prince Harryho, kam jsme se proste musely podivat. (Prece jenom bych mela vedet kde muj budouci manzel travi svuj volny cas.:D) ...btw. pictures on Instagram!
Nakonec jsme nasedly na bus smer Putney Bridge, ktery nas dovezl az domu. Po ceste jsme jeste stihly z okna autobusu zahlednout kousek Chelsea Football Stadium, ale byla noc a svetla nesvitila. Takze sem se jeste definitivne musime vratit. :)

Btw. the dinner was delicious!  I had the rice noodles with French beans, soja, peanuts, cucumber and prawns. Em had the noodles as well but with an eggs and chicken. And Maria ( our italian flatmate) she had curry rice and calamari. :) And trust me it was delicious! And we had a smoothies as well. Me and Maria had a jasmine/banana smoothie and Em had a mango one. It was kinda expensive but so tasty!

Thats all from me tonight. I'm off to bed. Too tired and sleepy. See ya guys!



sobota 12. července 2014

Londýn klapka podruhé

Dneska je to přesně měsíc, co jsem poprvé v životě přiletěla do Londýna, a zároveň den, kdy příjíždím podruhé, po 4 denním výletě zpátky domů.

Domů jsem původně neměla v plánu letět, ale protože jsem se musela osobně dostavit na zápis na vysokou, tak jsem se nakonec domů vydala. Upřímně? Jsem ráda, že jsem jela. Bylo skvělé vidět rodiče a mladší sestru, s kterou jsem sice byla asi jenom 2 hodiny, protože se zrovna vrátila z prázdnin u tety v Bruselu, ale i to je lepší než nic. Je pravda, že v dnešní době Skypu a Facebooku je komunikace tak jednoduchá a levná, že můžete být se svými blízkými v kontaktu v podstatě pořád, ale ani tisíce slov se nevyrovnají pořádnému objetí.

Můj výlet mi taky ale hodně pomohl uvědomit si líp rozdíly mezi životem v České republice a Velké Británii, takže ode dneška je začnu sepisovat a konečně se zase začnu pořádně podílet na tvorbě tohoto blogu. (A navíc jsem si s sebou vzala i notebook, čímž se mnohé zjednoduší.) Tímto bych taky chtěla poděkovat Leni za to, že tady v průběhu našeho prvního, ne vždy úplně růžového měsíce, psala příspěvky!

Konečně jsem se dostala k tomu, abych si poslechla nějakou novou muziku a tato písnička se prostě zdála pro dnešní článek dokonalá. Jedná se o jednu z celkem osmnácti písniček na novém albu 5 Seconds of Summer, což je skvělá čtyřčlenná chlapecká skupina z Austrálie, která se proslavila hlavně díky tomu, že dělala předskokana na turné skupinám jako One Direction a Emblem3. Jsem si ale jistá, že se této škatulky vymaní, prosadí se díky své hudbě a ještě o nich určitě uslyšíme.

Long Way Home - 5 Seconds of Summer

úterý 1. července 2014

food in London

Hello,
uz jsme v London skoro 3tydny takze uz i mame sve zkusenosti s jidlem, varenim a stravovanim se v LDN obecne nejake vlastni zkusenosti a ikdyz se porad jeste ucime, myslim, ze bychom Vam mohly predstavit alespon basic info. :)
So if u r interested stay tuned ;)

sobota 28. června 2014

Have to take more pictures!! (maybe next time)

Cesta z prace..#foreveralone

 

Prace, jidlo, spanek! ... everyday lifestyle!

Uaa..ani nevim kde zacit..je toho tolik co bych Vam chtela rict, a mam tak hrozne malo casu, mam pripravenych tolik clanku ale absolutne je nestiham dopisovat.
OK. Stop complaining!!
Takze, zacnu obecne..dneska je to tady pro me 17.den v Londyne. Still can't believe it. Od prvniho dne jsme se posunuly neskutecne dopredu. Jak ze zacatku vse vypadalo nejiste, ted muzu s klidem rict, jo jsme dobre, zvladly jsme to. Nasly jsme si ubytovani (malicky pokoj v sharehouse v Roehamptonu - mezi Richmon's Park a Wimbledonem ;)). Nastehovaly jsme se sem asi pred tydnem, nasi spolubydlici jsou z Madarska (hungry couple from Hungary), pak s nami bydli Italka (super baba btw.) a posledni tenant je Rusacek (ehm teda chlapec je jako z Uzbekistánu, ale mluvi rusky a je zlaty!! :D).

Co se prace tyce, zatim jen tak ve strucnosti..pracujeme!!! Doted jsem mela dve prace, dnes jsem s jednou skoncila, a zustavam na full time v jedne redtauraci/fast foodu v Shepherds Bush.  Em pracuje v jednom posh pubu v Kew Gardens.  (Taky jsem tady delala ale dnes jsem skoncila;)) ... anyways. .myslela jsem si, ze najit si praci bude silene a nemozne, ale musim uznat ze pokud fajt chcete a vynalozite to usili projit se aspon po nejake casti Londyna, roznesete CV tak se vam urcite nekdo ozve!! ;) Jasne shit happens, ale musite věřit i na vily!!!

Pocasi..vecne tema tady. :D Ale vsadim se, ze mi nebudete verit, kdyz reknu ze za 17dnu tady prselo jen 3x a z toho pouze dnes fakt poradne! (dneska uplny heavy downpour). Jinak 2x uz tak poprchalo, ale vzdycky se to za par minut vybralo..dneska lrselo celeee odpoledne az do sesti do vecera. #unfuckingbelievable :D

Premyslim what else to say?... hmm if you have any questions let us know !! :)
And if you are in London or you are going to let us know as well so we can go for a ealk or have a coffee!!
Zkusim sem pridat nejake fotky, snad mi to pujde. ;) #fingerscrossed

pátek 20. června 2014

Day 9 in London!

Uz je to vic nez tyden co jsem prijela do Londyna, je uplne neskutecne, ze jsme vazne tady. Uz mame i svoje bydleni/pokoj, praci taky, sice na zkusebni dobu ale mame...nemuzeme si prat nic navic. V nejblizsi dobe Vam dame vedet vic info o nasi praci, ubytovani, koncerte, na kterem jsme predevcirem byly a vseobecne o kazdodennim životu tady v LDN! :)
Ted jen basic news, pocasi je krasne..az neuveritelne pro Londyn. Prselo jen jednou (paradoxne tehdy, kdyz jsme se vypravily do centra na pamatky :D) jinak jen dost fouka, ale dest nikde. ;)
Lidi jsou tady opravdu neskutecni, mozna mame stesti, a nebo se pohybujeme v lepsi casti Londyna (bydlime 2 zastavky metra od Wimbledonu) ve SW London v casti Roehampton. Ale opravdu jsou vsichni moc mili a je tady poznat rozdil mezi cechy a brity.

So stay tuned for next news! :)
Lots of Love ♥

neděle 15. června 2014

Step 1 - gettin' ready

Dnes jsme se pilne cely den pripravovaly na nasi zitrejsi prvni zkusenost s praci. Nastupujeme na zkusebni dobu do pubu v zapadnim Londyne v Kew Gardens.
Zatim jsme stihly prvni potrebne nakupy. Musely jsme si totiz opatrit cerne, dlouhe kalhoty, cerne boty a svetle ruzovou kosili. (Coz byl asi nejvetsi problem..:/)
Pak jsme podstoupily vecerni rychlokurz servirovani, snazily jsme se naucit nove fraze a hlavne slovicka - nazvy jidel, alkoholu a hlavne piva!! (maji tady asi 60druh piv v obchodech a cepovanych na baru maji asi 12 :D ..dokonce cepuji i Pilsner Urquell)

Zitra se uvidi, jak se nam bude darit..takze fingers crossed and we let you know!! :)

pátek 13. června 2014

First day in London!

For me it's the second day in London after four years but for Em it's something very new and special. She hasn't been here before so it has been her first day in London ever today. Unfortunately we were so busy so we haven't had time to visit Central London and I couln't show her the top tourist attractions. But I have a whale of time to show her everything later. ;)
Today we were just hanging around Kew Gardens ( that's the place we currently are btw.).  We met some (hot) english guys, and saw a part of everyday life of Londoners.
We're having a great time. And we can truly say that we live our lifes and don't just exist. :)

Lots of Love

from London !! :*


Today we experienced sitting in the front seat in the Double Decker bus! wow..it was like wow! the view was brilliant but the drivers are so damn crazy! They drive so fast and don't care about anything. :D

středa 11. června 2014

i am here !!

Let utekl celkem rychle a ikdyz s malym zpozdenim jsem stihla autobus z letiste do centra. Vsude je plno lidi..klasika :D A vsivhni mluvi anglicky!! ...divne :)
Zrovna sedim u Tower Bridge a popijim Starbucks coffee. Krome vsudypritomnych cernochu (uprimne tech je tady vetsi polovina) jsou na kazdem rohu telefonni budky, ktere navozuji pravou britskou atmosferu. Znamymi ulicemi jako Oxford St. apod projizdeji kazdou minutu red double decker buses, nad hlavami krouzi kazdych pet minut obrovska letadla a do toho je vsude slyset ten britsky prizvuk. :)
Prazdniny jak se patri!!



#musicmondays - who runs the world? - GIRLS!!

Dnešní hudební článek nemusím nijak dlouze představovat! Momentálně sice možná vládnou svě+tuDJové, ale ŽENY taky!!! :) A dnešní TOP10 bude věnována právě jim. Neslavnějším zpěvačkám světa!

10. Demi Lovato - Neon Lights


The day has come!

 Tak dlouho jsem se těšila a čekala až nastane dnešní den, a když už je tady, tak si říkám, že není možné, aby to tak rychle uteklo. :/ Na jednu stranu už se hrozně těším, ale začínám se trošku bát, koho potkáme, jak se k nám budou lidi chovat..prostě takové ty

Song pro můj dnešní let! :)


úterý 10. června 2014

#1daytogo - still can't believe it

Naše čekání už se pomalu ale jistě krátí, tak dlouho jsme odpočítávaly čas a najednou už je to tady a zítra jedeme..teda pardon, pro upřesnění. Zítra letím jen já, a Em přiletí do LDN až ve čtvrtek. Každá letíme sama z jiného města. Jsem zvědavá, jak to všechno bude probíhat, jaké lidi potkáme, jakou práci si najdeme.. :) všechno je zatím ve hvězdách, ale i když začínám mít malinko strach, tak se pořád neskutečně těším, a to přebíjí všechno. ;)


pondělí 9. června 2014

#2daystogo - #musicmondays - music for travellin'

Zdravím,
Je tady zase pondělí a do našeho odletu už zbývá jen něco málo přes 48 hodin! Přesný odpočet jsem vytvořila zde. You can take a look if you want to. ;)
Každopádně, dnes je pondělí a to znamená hudební článek. Dneska si dáme TOP10 songů, které poslouchám, když cestuji.  

10. The Script - Millionaires 


sobota 7. června 2014

#4daystogo - Angličtina bez cenzury/užitečné frázičky

Určitě už Vás párkrát napadlo, jak asi vypadá hovorová angličtina. Rozhodně v ní neuslyšíte naučené fráze jako How are you? a I'm fine, thank you!. 
Britové, (i Američané) hodně rádi zkracují a vymýšlejí "nové" výrazy.
Dnes začneme 1. lekcí, ve které se naučíme základy, (oslovení, konverzační fráze) a ve 2. lekci se zaměříme na noční život.

pátek 6. června 2014

#5daystogo - music festivals in London

Dnes jsme pro Vás vybrali nejzajímavější festivaly, které se budou konat toto léto v Londýně. Některé máme v plánu i navštívit, tak uvidíme jak to půjde, ale pak určitě dáme vědět. :)

Náš asi nejoblíbenější festival je Wireless, tady bychom se moc chtěly podívat, tak uvidíme..podle všeho už je Londýnské datum vyprodáno :/ ale seznam účinkujících je opravdu skvělý. Bruno Mars, Rudimental, John Newman nebo Ellie Goulding.

Wireless
Finsbury Park
Until San Jul 6

© Jess Gilbert.jpg





čtvrtek 5. června 2014

#6daystogo - #throwbackthursdays

Dneska si dáme trošku oddych od důležitých věcí, které musíme/musíte před cestou udělat a zařídit a trošku zavzpomínáme. Přece jen je dnes čtvrtek, a tzv. throwback thursdays už se staly stejně známé asi jako selfie nebo music mondays.
Obecně se hashtag #throwbackthursdays používá hlavně na twitteru nebo na instagramu, kdy k němu přiložíte nějakou svou starou fotografii, foto z dětství, popř. z nějaké situace, na kterou máte hezké vzpomínky. Na takové posty samozřejmě dojde taky, ale my se dneska zaměříme spíše na filmy a hudbu z dětství, konkrétně roky 1994 - 2004, tzn. prvních 10 let našeho života, takže to bude spíš takový flashback.

středa 4. června 2014

#7daystogo - sháníme ubytování

Ubytování je jeden z klíčových aspektů jakéhokoliv výletu. Co se ovšem liší, je druh ubytování. Pokud jedete na dovolenou, zřejmě zvolíte nějaký krásný hotel se vším všudy, když se po maturitě chystáte procestovat Evropu, budete zřejmě vyhledávat co nejlevnější hostely, pokud ale někam jedete na dýl, je to, jako kdybyste se tam stěhovali a musíte si hledat podnájem. Dneska vám zkusíme předat nějaké obecné rady, které jsme zatím nasbíraly a taky vám poradit pár užitečných stránek, které nám osobně už párkrát velice dobře posloužily.

úterý 3. června 2014

#8daystogo - papírování aneb co všechno je potřeba zařídit před odletem

Před odletem na jakoukoliv dovolenou nebo na zahraniční cestu je potřeba vyřídit pár papírů, zkontrolovat platnost pasu, vyřídit si cestovní připojištění, atp. V dnešním článku se Vám pokusím shrnout ty základní body, které byste měli splnit, a připomenout Vám důležité doklady, které s sebou musíte mít, a taky Vám i třeba poradit. ;)
A na konci článku najdete malé hudební překvápko. :*

pondělí 2. června 2014

#9daystogo - travelling guilty pleasures

I když se vždycky na jakékoliv výlety strašně těšíme už měsíce, (přiznejte, kdo z vás čas od času rád nevypadne z domu, aby objevil zase další kousek tohoto překrásného světa - dobře toto je asi trochu nadsázka, ale víte co myslím, ne?), málokdy se to obejde bez stresových situací. Přesně proto jsme pro vás dneska připravily článek, který vám pomůže vaše nervy obalit a připravit vás na cestu psychicky nebo vám prostě jenom zpříjemnit už samotné cestování.

neděle 1. června 2014

#10daystogo - začínáme s balením

Zdravím! V předešlém článku jsme nakousli seznam, který je velmi dobrý si udělat před odjezdem! Tomu se budeme věnovat na následujícím článku. Dneska se blíže podíváme na jednu z položek našeho "seznamu", a tou je balení.

sobota 31. května 2014

#11daystogo - Make a list!

Všechno jde líp, když si uděláte seznam. Říká se, že je to úchylka ženského pohlaví, ale myslím si, že, když nechcete nic nechat náhodě, je to ten nejlepší způsob. Před odjezdem jak na dovolenou, tak za prací nebo dokonce stěhováním, vás čeká spousta úkolů, které musíte splnit a ten pocit, když si je prostě můžete postupně, jak je budete plnit, odškrtávat, je k nezaplacení. Proto jsme pro vás dnes připravily seznam toho, na co byste rozhodně při vašich přípravách neměli zapomenout.

pátek 30. května 2014

#12daystogo - CV

Pokud plánujete odjet do Británie za prací, a ne jen na dovolenou, nesmíte zapomenou s sebou přibalit životopis. Jinak by bylo žádání o práci velmi složité. V dnešním článku Vám poradíme nejlepší adresu na psaní životopisu, a také se dozvíte pár rad a tipů.

čtvrtek 29. května 2014

#13daystogo - wishlist by Emilia

Ráda bych začala tím, že 13 je moje oblíbené číslo (pozn. první informace o mé osobě - narodila jsem se totiž 13.7.), takže tento článek je pro mě speciální hned v několika směrech. Stejně jako se s vámi Leni včera podělila o svá přání, aneb co by si ráda v Londýně koupila, dneska jsem na řadě já.

středa 28. května 2014

#14daystogo - wishlist by Leni

Máme 14 dnů do odjezdu! Wow, to letí! Still can't believe it! Ve včerejším článku jsme Vám podrobně představily způsob cestování do Londýna, jak letecky tak autobusem. V dalším článku se podíváme na cestování po centru - tube, bus, taxi. Ale to až v zítřejším článku, dnes odlehčíme a mrkneme se na náš seznam "WHAT TO BUY" aneb výčet věcí, které si chceme, potřebujeme, a musíme v Londýně koupit. Dnes Vám svůj wishlist představím já, Leni. V jednom z dalších článků i moje BFF - Em. :* So, go and read it! Enjoy it!

úterý 27. května 2014

#15daystogo - Book it!

Protože se náš výlet blíží čím dál tím víc a času podělit se s vámi o to, co je nezbytné udělat před tím než vyrazíte objevovat svět, nám ubývá, přejdeme k věci. V dnešním příspěvku vám poradíme, jak nejlevněji cestovat právě do Londýna a ukážeme vám, jak jednoduché je, zařídit to všechno z pohodlí domova.

pondělí 26. května 2014

#16daystogo - idea,determination,realization

Na začátku každého výletu stojí nápad. Ten náš vznikl už asi před rokem, kdy sen každé z nás byl, podívat se do Londýna. Pomalu jsme o tom začali přemýšlet víc a víc, a nápad se začínal stávat skutečností. Úplně oficiální podobu dostal až při nákupu letenky. (O tom se více dozvíte v jednom z dalších článků.)
Co musíte udělat, aby se i Váš sen stal skutečností?

neděle 25. května 2014

pátek 23. května 2014

New life

Welcome to our new blog about London. This blog will be about everyday life in London because we are planning to spend summer holidays there.

You'll find here interesting things about LDN, places of interest.... Everything in english and in czech!
Hope you'll like it.