středa 16. července 2014

Ladies night out

Hello world, what's up?
Tady vse ok. Maybe more than ok. We are both working, separately but who cares? The point is that we are earning money so we can have a great time here in London and enjoy everything. The truth is that we dont have enough time for fun cause we are at work from morning till late evening so when we got home we are so tired andcant do anything. But who gives a sh*it?! We are in London!  And that's all that matters and by the time we'll be leaving we will have enough money to afford and experience anything and everything at the same time. :)

Ted trosku "aktualne".. vas' happenin' now?!
Prave jsme se vratily z centra. Dnes jsme si udelaly ladies night out a spolu s nasi italskou flatmate jsme vyrazily do centra. Nejprve na skvelou veceri do thajske restaurace na Oxford Street, a pak pesky na Hyde Park Corner a odsud jsme jely autobusem az k Harrods. Z Harrods je to kousek do oblibeneho clubu Prince Harryho, kam jsme se proste musely podivat. (Prece jenom bych mela vedet kde muj budouci manzel travi svuj volny cas.:D) ...btw. pictures on Instagram!
Nakonec jsme nasedly na bus smer Putney Bridge, ktery nas dovezl az domu. Po ceste jsme jeste stihly z okna autobusu zahlednout kousek Chelsea Football Stadium, ale byla noc a svetla nesvitila. Takze sem se jeste definitivne musime vratit. :)

Btw. the dinner was delicious!  I had the rice noodles with French beans, soja, peanuts, cucumber and prawns. Em had the noodles as well but with an eggs and chicken. And Maria ( our italian flatmate) she had curry rice and calamari. :) And trust me it was delicious! And we had a smoothies as well. Me and Maria had a jasmine/banana smoothie and Em had a mango one. It was kinda expensive but so tasty!

Thats all from me tonight. I'm off to bed. Too tired and sleepy. See ya guys!



sobota 12. července 2014

Londýn klapka podruhé

Dneska je to přesně měsíc, co jsem poprvé v životě přiletěla do Londýna, a zároveň den, kdy příjíždím podruhé, po 4 denním výletě zpátky domů.

Domů jsem původně neměla v plánu letět, ale protože jsem se musela osobně dostavit na zápis na vysokou, tak jsem se nakonec domů vydala. Upřímně? Jsem ráda, že jsem jela. Bylo skvělé vidět rodiče a mladší sestru, s kterou jsem sice byla asi jenom 2 hodiny, protože se zrovna vrátila z prázdnin u tety v Bruselu, ale i to je lepší než nic. Je pravda, že v dnešní době Skypu a Facebooku je komunikace tak jednoduchá a levná, že můžete být se svými blízkými v kontaktu v podstatě pořád, ale ani tisíce slov se nevyrovnají pořádnému objetí.

Můj výlet mi taky ale hodně pomohl uvědomit si líp rozdíly mezi životem v České republice a Velké Británii, takže ode dneška je začnu sepisovat a konečně se zase začnu pořádně podílet na tvorbě tohoto blogu. (A navíc jsem si s sebou vzala i notebook, čímž se mnohé zjednoduší.) Tímto bych taky chtěla poděkovat Leni za to, že tady v průběhu našeho prvního, ne vždy úplně růžového měsíce, psala příspěvky!

Konečně jsem se dostala k tomu, abych si poslechla nějakou novou muziku a tato písnička se prostě zdála pro dnešní článek dokonalá. Jedná se o jednu z celkem osmnácti písniček na novém albu 5 Seconds of Summer, což je skvělá čtyřčlenná chlapecká skupina z Austrálie, která se proslavila hlavně díky tomu, že dělala předskokana na turné skupinám jako One Direction a Emblem3. Jsem si ale jistá, že se této škatulky vymaní, prosadí se díky své hudbě a ještě o nich určitě uslyšíme.

Long Way Home - 5 Seconds of Summer

úterý 1. července 2014

food in London

Hello,
uz jsme v London skoro 3tydny takze uz i mame sve zkusenosti s jidlem, varenim a stravovanim se v LDN obecne nejake vlastni zkusenosti a ikdyz se porad jeste ucime, myslim, ze bychom Vam mohly predstavit alespon basic info. :)
So if u r interested stay tuned ;)