Cesta z prace..#foreveralone
This blog is about everyday life in London City. 'It is a hobby of mine to have an exact knowledge of London.' – Sherlock Holmes
sobota 28. června 2014
Prace, jidlo, spanek! ... everyday lifestyle!
Uaa..ani nevim kde zacit..je toho tolik co bych Vam chtela rict, a mam tak hrozne malo casu, mam pripravenych tolik clanku ale absolutne je nestiham dopisovat.
OK. Stop complaining!!
Takze, zacnu obecne..dneska je to tady pro me 17.den v Londyne. Still can't believe it. Od prvniho dne jsme se posunuly neskutecne dopredu. Jak ze zacatku vse vypadalo nejiste, ted muzu s klidem rict, jo jsme dobre, zvladly jsme to. Nasly jsme si ubytovani (malicky pokoj v sharehouse v Roehamptonu - mezi Richmon's Park a Wimbledonem ;)). Nastehovaly jsme se sem asi pred tydnem, nasi spolubydlici jsou z Madarska (hungry couple from Hungary), pak s nami bydli Italka (super baba btw.) a posledni tenant je Rusacek (ehm teda chlapec je jako z Uzbekistánu, ale mluvi rusky a je zlaty!! :D).
Co se prace tyce, zatim jen tak ve strucnosti..pracujeme!!! Doted jsem mela dve prace, dnes jsem s jednou skoncila, a zustavam na full time v jedne redtauraci/fast foodu v Shepherds Bush. Em pracuje v jednom posh pubu v Kew Gardens. (Taky jsem tady delala ale dnes jsem skoncila;)) ... anyways. .myslela jsem si, ze najit si praci bude silene a nemozne, ale musim uznat ze pokud fajt chcete a vynalozite to usili projit se aspon po nejake casti Londyna, roznesete CV tak se vam urcite nekdo ozve!! ;) Jasne shit happens, ale musite věřit i na vily!!!
Pocasi..vecne tema tady. :D Ale vsadim se, ze mi nebudete verit, kdyz reknu ze za 17dnu tady prselo jen 3x a z toho pouze dnes fakt poradne! (dneska uplny heavy downpour). Jinak 2x uz tak poprchalo, ale vzdycky se to za par minut vybralo..dneska lrselo celeee odpoledne az do sesti do vecera. #unfuckingbelievable :D
Premyslim what else to say?... hmm if you have any questions let us know !! :)
And if you are in London or you are going to let us know as well so we can go for a ealk or have a coffee!!
Zkusim sem pridat nejake fotky, snad mi to pujde. ;) #fingerscrossed
OK. Stop complaining!!
Takze, zacnu obecne..dneska je to tady pro me 17.den v Londyne. Still can't believe it. Od prvniho dne jsme se posunuly neskutecne dopredu. Jak ze zacatku vse vypadalo nejiste, ted muzu s klidem rict, jo jsme dobre, zvladly jsme to. Nasly jsme si ubytovani (malicky pokoj v sharehouse v Roehamptonu - mezi Richmon's Park a Wimbledonem ;)). Nastehovaly jsme se sem asi pred tydnem, nasi spolubydlici jsou z Madarska (hungry couple from Hungary), pak s nami bydli Italka (super baba btw.) a posledni tenant je Rusacek (ehm teda chlapec je jako z Uzbekistánu, ale mluvi rusky a je zlaty!! :D).
Co se prace tyce, zatim jen tak ve strucnosti..pracujeme!!! Doted jsem mela dve prace, dnes jsem s jednou skoncila, a zustavam na full time v jedne redtauraci/fast foodu v Shepherds Bush. Em pracuje v jednom posh pubu v Kew Gardens. (Taky jsem tady delala ale dnes jsem skoncila;)) ... anyways. .myslela jsem si, ze najit si praci bude silene a nemozne, ale musim uznat ze pokud fajt chcete a vynalozite to usili projit se aspon po nejake casti Londyna, roznesete CV tak se vam urcite nekdo ozve!! ;) Jasne shit happens, ale musite věřit i na vily!!!
Pocasi..vecne tema tady. :D Ale vsadim se, ze mi nebudete verit, kdyz reknu ze za 17dnu tady prselo jen 3x a z toho pouze dnes fakt poradne! (dneska uplny heavy downpour). Jinak 2x uz tak poprchalo, ale vzdycky se to za par minut vybralo..dneska lrselo celeee odpoledne az do sesti do vecera. #unfuckingbelievable :D
Premyslim what else to say?... hmm if you have any questions let us know !! :)
And if you are in London or you are going to let us know as well so we can go for a ealk or have a coffee!!
Zkusim sem pridat nejake fotky, snad mi to pujde. ;) #fingerscrossed
pátek 20. června 2014
Day 9 in London!
Uz je to vic nez tyden co jsem prijela do Londyna, je uplne neskutecne, ze jsme vazne tady. Uz mame i svoje bydleni/pokoj, praci taky, sice na zkusebni dobu ale mame...nemuzeme si prat nic navic. V nejblizsi dobe Vam dame vedet vic info o nasi praci, ubytovani, koncerte, na kterem jsme predevcirem byly a vseobecne o kazdodennim životu tady v LDN! :)
Ted jen basic news, pocasi je krasne..az neuveritelne pro Londyn. Prselo jen jednou (paradoxne tehdy, kdyz jsme se vypravily do centra na pamatky :D) jinak jen dost fouka, ale dest nikde. ;)
Lidi jsou tady opravdu neskutecni, mozna mame stesti, a nebo se pohybujeme v lepsi casti Londyna (bydlime 2 zastavky metra od Wimbledonu) ve SW London v casti Roehampton. Ale opravdu jsou vsichni moc mili a je tady poznat rozdil mezi cechy a brity.
So stay tuned for next news! :)
Lots of Love ♥
Ted jen basic news, pocasi je krasne..az neuveritelne pro Londyn. Prselo jen jednou (paradoxne tehdy, kdyz jsme se vypravily do centra na pamatky :D) jinak jen dost fouka, ale dest nikde. ;)
Lidi jsou tady opravdu neskutecni, mozna mame stesti, a nebo se pohybujeme v lepsi casti Londyna (bydlime 2 zastavky metra od Wimbledonu) ve SW London v casti Roehampton. Ale opravdu jsou vsichni moc mili a je tady poznat rozdil mezi cechy a brity.
So stay tuned for next news! :)
Lots of Love ♥
neděle 15. června 2014
Step 1 - gettin' ready
Dnes jsme se pilne cely den pripravovaly na nasi zitrejsi prvni zkusenost s praci. Nastupujeme na zkusebni dobu do pubu v zapadnim Londyne v Kew Gardens.
Zatim jsme stihly prvni potrebne nakupy. Musely jsme si totiz opatrit cerne, dlouhe kalhoty, cerne boty a svetle ruzovou kosili. (Coz byl asi nejvetsi problem..:/)
Pak jsme podstoupily vecerni rychlokurz servirovani, snazily jsme se naucit nove fraze a hlavne slovicka - nazvy jidel, alkoholu a hlavne piva!! (maji tady asi 60druh piv v obchodech a cepovanych na baru maji asi 12 :D ..dokonce cepuji i Pilsner Urquell)
Zitra se uvidi, jak se nam bude darit..takze fingers crossed and we let you know!! :)
Zatim jsme stihly prvni potrebne nakupy. Musely jsme si totiz opatrit cerne, dlouhe kalhoty, cerne boty a svetle ruzovou kosili. (Coz byl asi nejvetsi problem..:/)
Pak jsme podstoupily vecerni rychlokurz servirovani, snazily jsme se naucit nove fraze a hlavne slovicka - nazvy jidel, alkoholu a hlavne piva!! (maji tady asi 60druh piv v obchodech a cepovanych na baru maji asi 12 :D ..dokonce cepuji i Pilsner Urquell)
Zitra se uvidi, jak se nam bude darit..takze fingers crossed and we let you know!! :)
pátek 13. června 2014
First day in London!
For me it's the second day in London after four years but for Em it's something very new and special. She hasn't been here before so it has been her first day in London ever today. Unfortunately we were so busy so we haven't had time to visit Central London and I couln't show her the top tourist attractions. But I have a whale of time to show her everything later. ;)
Today we were just hanging around Kew Gardens ( that's the place we currently are btw.). We met some (hot) english guys, and saw a part of everyday life of Londoners.
We're having a great time. And we can truly say that we live our lifes and don't just exist. :)
Lots of Love
♥
from London !! :*
Today we experienced sitting in the front seat in the Double Decker bus! wow..it was like wow! the view was brilliant but the drivers are so damn crazy! They drive so fast and don't care about anything. :D
Today we were just hanging around Kew Gardens ( that's the place we currently are btw.). We met some (hot) english guys, and saw a part of everyday life of Londoners.
We're having a great time. And we can truly say that we live our lifes and don't just exist. :)
Lots of Love
♥
from London !! :*
Today we experienced sitting in the front seat in the Double Decker bus! wow..it was like wow! the view was brilliant but the drivers are so damn crazy! They drive so fast and don't care about anything. :D
středa 11. června 2014
i am here !!
Let utekl celkem rychle a ikdyz s malym zpozdenim jsem stihla autobus z letiste do centra. Vsude je plno lidi..klasika :D A vsivhni mluvi anglicky!! ...divne :)
Zrovna sedim u Tower Bridge a popijim Starbucks coffee. Krome vsudypritomnych cernochu (uprimne tech je tady vetsi polovina) jsou na kazdem rohu telefonni budky, ktere navozuji pravou britskou atmosferu. Znamymi ulicemi jako Oxford St. apod projizdeji kazdou minutu red double decker buses, nad hlavami krouzi kazdych pet minut obrovska letadla a do toho je vsude slyset ten britsky prizvuk. :)
Prazdniny jak se patri!!
Zrovna sedim u Tower Bridge a popijim Starbucks coffee. Krome vsudypritomnych cernochu (uprimne tech je tady vetsi polovina) jsou na kazdem rohu telefonni budky, ktere navozuji pravou britskou atmosferu. Znamymi ulicemi jako Oxford St. apod projizdeji kazdou minutu red double decker buses, nad hlavami krouzi kazdych pet minut obrovska letadla a do toho je vsude slyset ten britsky prizvuk. :)
Prazdniny jak se patri!!
#musicmondays - who runs the world? - GIRLS!!
Dnešní hudební článek nemusím nijak dlouze představovat! Momentálně sice možná vládnou svě+tuDJové, ale ŽENY taky!!! :) A dnešní TOP10 bude věnována právě jim. Neslavnějším zpěvačkám světa!
10. Demi Lovato - Neon Lights
10. Demi Lovato - Neon Lights
The day has come!
Tak dlouho jsem se těšila a čekala až nastane dnešní den, a když už je tady, tak si říkám, že není možné, aby to tak rychle uteklo. :/ Na jednu stranu už se hrozně těším, ale začínám se trošku bát, koho potkáme, jak se k nám budou lidi chovat..prostě takové ty
Song pro můj dnešní let! :)
Song pro můj dnešní let! :)
úterý 10. června 2014
#1daytogo - still can't believe it
Naše čekání už se pomalu ale jistě krátí, tak dlouho jsme odpočítávaly čas a najednou už je to tady a zítra jedeme..teda pardon, pro upřesnění. Zítra letím jen já, a Em přiletí do LDN až ve čtvrtek. Každá letíme sama z jiného města. Jsem zvědavá, jak to všechno bude probíhat, jaké lidi potkáme, jakou práci si najdeme.. :) všechno je zatím ve hvězdách, ale i když začínám mít malinko strach, tak se pořád neskutečně těším, a to přebíjí všechno. ;)
pondělí 9. června 2014
#2daystogo - #musicmondays - music for travellin'
Zdravím,
Je tady zase pondělí a do našeho odletu už zbývá jen něco málo přes 48 hodin! Přesný odpočet jsem vytvořila zde. You can take a look if you want to. ;)
Je tady zase pondělí a do našeho odletu už zbývá jen něco málo přes 48 hodin! Přesný odpočet jsem vytvořila zde. You can take a look if you want to. ;)
Každopádně, dnes je pondělí a to znamená hudební článek. Dneska si dáme TOP10 songů, které poslouchám, když cestuji.
10. The Script - Millionaires
neděle 8. června 2014
sobota 7. června 2014
#4daystogo - Angličtina bez cenzury/užitečné frázičky
Určitě už Vás párkrát napadlo, jak asi vypadá hovorová angličtina. Rozhodně v ní neuslyšíte naučené fráze jako How are you? a I'm fine, thank you!.
Britové, (i Američané) hodně rádi zkracují a vymýšlejí "nové" výrazy.
Dnes začneme 1. lekcí, ve které se naučíme základy, (oslovení, konverzační fráze) a ve 2. lekci se zaměříme na noční život.
pátek 6. června 2014
#5daystogo - music festivals in London
Dnes jsme pro Vás vybrali nejzajímavější festivaly, které se budou konat toto léto v Londýně. Některé máme v plánu i navštívit, tak uvidíme jak to půjde, ale pak určitě dáme vědět. :)
Náš asi nejoblíbenější festival je Wireless, tady bychom se moc chtěly podívat, tak uvidíme..podle všeho už je Londýnské datum vyprodáno :/ ale seznam účinkujících je opravdu skvělý. Bruno Mars, Rudimental, John Newman nebo Ellie Goulding.
Wireless
Finsbury Park
Until San Jul 6
Náš asi nejoblíbenější festival je Wireless, tady bychom se moc chtěly podívat, tak uvidíme..podle všeho už je Londýnské datum vyprodáno :/ ale seznam účinkujících je opravdu skvělý. Bruno Mars, Rudimental, John Newman nebo Ellie Goulding.
Wireless
Finsbury Park
Until San Jul 6
čtvrtek 5. června 2014
#6daystogo - #throwbackthursdays
Dneska si dáme trošku oddych od důležitých věcí, které musíme/musíte před cestou udělat a zařídit a trošku zavzpomínáme. Přece jen je dnes čtvrtek, a tzv. throwback thursdays už se staly stejně známé asi jako selfie nebo music mondays.
Obecně se hashtag #throwbackthursdays používá hlavně na twitteru nebo na instagramu, kdy k němu přiložíte nějakou svou starou fotografii, foto z dětství, popř. z nějaké situace, na kterou máte hezké vzpomínky. Na takové posty samozřejmě dojde taky, ale my se dneska zaměříme spíše na filmy a hudbu z dětství, konkrétně roky 1994 - 2004, tzn. prvních 10 let našeho života, takže to bude spíš takový flashback.
středa 4. června 2014
#7daystogo - sháníme ubytování
Ubytování je jeden z klíčových aspektů jakéhokoliv výletu. Co se ovšem liší, je druh ubytování. Pokud jedete na dovolenou, zřejmě zvolíte nějaký krásný hotel se vším všudy, když se po maturitě chystáte procestovat Evropu, budete zřejmě vyhledávat co nejlevnější hostely, pokud ale někam jedete na dýl, je to, jako kdybyste se tam stěhovali a musíte si hledat podnájem. Dneska vám zkusíme předat nějaké obecné rady, které jsme zatím nasbíraly a taky vám poradit pár užitečných stránek, které nám osobně už párkrát velice dobře posloužily.
úterý 3. června 2014
#8daystogo - papírování aneb co všechno je potřeba zařídit před odletem
Před odletem na jakoukoliv dovolenou nebo na zahraniční cestu je potřeba vyřídit pár papírů, zkontrolovat platnost pasu, vyřídit si cestovní připojištění, atp. V dnešním článku se Vám pokusím shrnout ty základní body, které byste měli splnit, a připomenout Vám důležité doklady, které s sebou musíte mít, a taky Vám i třeba poradit. ;)
A na konci článku najdete malé hudební překvápko. :*
A na konci článku najdete malé hudební překvápko. :*
pondělí 2. června 2014
#9daystogo - travelling guilty pleasures
I když se vždycky na jakékoliv výlety strašně těšíme už měsíce, (přiznejte, kdo z vás čas od času rád nevypadne z domu, aby objevil zase další kousek tohoto překrásného světa - dobře toto je asi trochu nadsázka, ale víte co myslím, ne?), málokdy se to obejde bez stresových situací. Přesně proto jsme pro vás dneska připravily článek, který vám pomůže vaše nervy obalit a připravit vás na cestu psychicky nebo vám prostě jenom zpříjemnit už samotné cestování.
neděle 1. června 2014
#10daystogo - začínáme s balením
Zdravím! V předešlém článku jsme nakousli seznam, který je velmi dobrý si udělat před odjezdem! Tomu se budeme věnovat na následujícím článku. Dneska se blíže podíváme na jednu z položek našeho "seznamu", a tou je balení.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)



