sobota 30. května 2015

WE'LL BE COMING BACK!!

Hey, hi, hello!! :)

Zdravím.
Vím, že je to docela dávno, co jsme byly naposledy aktivní. Náš plán 'updateovat' tento blog po celou dobu našeho pobytu v Londýně byl jaksi nadlidský výkon a později se k tomu vrátit už nebyl čas.
Teď bychom Vám chtěly alespoň něco zpětně zrekapitulovat z našeho léta v Londýně 2014. Chtěly bychom to stihnout ještě předtím, než se tam vydáme letos podruhé a začneme novou rubriku - Summer in the London City 2.0 - 2015! :)

So stay tuned! New and first post of 2015 is coming soon.


song of the day (SOTD): Calvin Harris ft. Example

pondělí 18. srpna 2014

BigBen #ticktack

Hodiny. Tikají a nikdo je bohužel nezastaví. Big Ben jsou ty nejznámější v Británii.

Už jsou to víc než dva měsíce, co jsme v Londýně a za tu dobu se toho stalo tolik! Škoda jenom, že jsme neměly dost času na to, se o všechno s vámi dělit...

A proč že mě teda teďka tak trápí to, že čas plyne příliš rychle? Protože už přesně za tři týdny letíme zpátky domů a já si čím dál tím víc uvědumuju, jak se mi domů nechce. Ani omylem netvrdím, že mi nechybí moje rodina, hlavně moje sestra, která je zároveň i moje nejlepší kamarádka (teda aspoň většinou :D), ale prostě život v Londýně, nebo jiném velkém měste, v tom ještě nemám úplně jasno, jsem já. Navíc právě teď, po těch dvou měsících, když už si člověk najde kamarády a tak, je ta nejhorší doba odejít. 
Fotku Big Benu jsem pořídila minulý pátek, když do Londýna přijela jedna z mých nejlepších kamáradek a já se s ní a jejím přítelem procházela po centru města. I když jsem toho v Londýně ještě moc neviděla, musím říct, že je to moje asi nejoblíbenější budova, což je docela paradox pro mě však velice typický - miluju vysoké budovy, ale bojím se výšek.

středa 16. července 2014

Ladies night out

Hello world, what's up?
Tady vse ok. Maybe more than ok. We are both working, separately but who cares? The point is that we are earning money so we can have a great time here in London and enjoy everything. The truth is that we dont have enough time for fun cause we are at work from morning till late evening so when we got home we are so tired andcant do anything. But who gives a sh*it?! We are in London!  And that's all that matters and by the time we'll be leaving we will have enough money to afford and experience anything and everything at the same time. :)

Ted trosku "aktualne".. vas' happenin' now?!
Prave jsme se vratily z centra. Dnes jsme si udelaly ladies night out a spolu s nasi italskou flatmate jsme vyrazily do centra. Nejprve na skvelou veceri do thajske restaurace na Oxford Street, a pak pesky na Hyde Park Corner a odsud jsme jely autobusem az k Harrods. Z Harrods je to kousek do oblibeneho clubu Prince Harryho, kam jsme se proste musely podivat. (Prece jenom bych mela vedet kde muj budouci manzel travi svuj volny cas.:D) ...btw. pictures on Instagram!
Nakonec jsme nasedly na bus smer Putney Bridge, ktery nas dovezl az domu. Po ceste jsme jeste stihly z okna autobusu zahlednout kousek Chelsea Football Stadium, ale byla noc a svetla nesvitila. Takze sem se jeste definitivne musime vratit. :)

Btw. the dinner was delicious!  I had the rice noodles with French beans, soja, peanuts, cucumber and prawns. Em had the noodles as well but with an eggs and chicken. And Maria ( our italian flatmate) she had curry rice and calamari. :) And trust me it was delicious! And we had a smoothies as well. Me and Maria had a jasmine/banana smoothie and Em had a mango one. It was kinda expensive but so tasty!

Thats all from me tonight. I'm off to bed. Too tired and sleepy. See ya guys!



sobota 12. července 2014

Londýn klapka podruhé

Dneska je to přesně měsíc, co jsem poprvé v životě přiletěla do Londýna, a zároveň den, kdy příjíždím podruhé, po 4 denním výletě zpátky domů.

Domů jsem původně neměla v plánu letět, ale protože jsem se musela osobně dostavit na zápis na vysokou, tak jsem se nakonec domů vydala. Upřímně? Jsem ráda, že jsem jela. Bylo skvělé vidět rodiče a mladší sestru, s kterou jsem sice byla asi jenom 2 hodiny, protože se zrovna vrátila z prázdnin u tety v Bruselu, ale i to je lepší než nic. Je pravda, že v dnešní době Skypu a Facebooku je komunikace tak jednoduchá a levná, že můžete být se svými blízkými v kontaktu v podstatě pořád, ale ani tisíce slov se nevyrovnají pořádnému objetí.

Můj výlet mi taky ale hodně pomohl uvědomit si líp rozdíly mezi životem v České republice a Velké Británii, takže ode dneška je začnu sepisovat a konečně se zase začnu pořádně podílet na tvorbě tohoto blogu. (A navíc jsem si s sebou vzala i notebook, čímž se mnohé zjednoduší.) Tímto bych taky chtěla poděkovat Leni za to, že tady v průběhu našeho prvního, ne vždy úplně růžového měsíce, psala příspěvky!

Konečně jsem se dostala k tomu, abych si poslechla nějakou novou muziku a tato písnička se prostě zdála pro dnešní článek dokonalá. Jedná se o jednu z celkem osmnácti písniček na novém albu 5 Seconds of Summer, což je skvělá čtyřčlenná chlapecká skupina z Austrálie, která se proslavila hlavně díky tomu, že dělala předskokana na turné skupinám jako One Direction a Emblem3. Jsem si ale jistá, že se této škatulky vymaní, prosadí se díky své hudbě a ještě o nich určitě uslyšíme.

Long Way Home - 5 Seconds of Summer

úterý 1. července 2014

food in London

Hello,
uz jsme v London skoro 3tydny takze uz i mame sve zkusenosti s jidlem, varenim a stravovanim se v LDN obecne nejake vlastni zkusenosti a ikdyz se porad jeste ucime, myslim, ze bychom Vam mohly predstavit alespon basic info. :)
So if u r interested stay tuned ;)

sobota 28. června 2014

Have to take more pictures!! (maybe next time)

Cesta z prace..#foreveralone

 

Prace, jidlo, spanek! ... everyday lifestyle!

Uaa..ani nevim kde zacit..je toho tolik co bych Vam chtela rict, a mam tak hrozne malo casu, mam pripravenych tolik clanku ale absolutne je nestiham dopisovat.
OK. Stop complaining!!
Takze, zacnu obecne..dneska je to tady pro me 17.den v Londyne. Still can't believe it. Od prvniho dne jsme se posunuly neskutecne dopredu. Jak ze zacatku vse vypadalo nejiste, ted muzu s klidem rict, jo jsme dobre, zvladly jsme to. Nasly jsme si ubytovani (malicky pokoj v sharehouse v Roehamptonu - mezi Richmon's Park a Wimbledonem ;)). Nastehovaly jsme se sem asi pred tydnem, nasi spolubydlici jsou z Madarska (hungry couple from Hungary), pak s nami bydli Italka (super baba btw.) a posledni tenant je Rusacek (ehm teda chlapec je jako z Uzbekistánu, ale mluvi rusky a je zlaty!! :D).

Co se prace tyce, zatim jen tak ve strucnosti..pracujeme!!! Doted jsem mela dve prace, dnes jsem s jednou skoncila, a zustavam na full time v jedne redtauraci/fast foodu v Shepherds Bush.  Em pracuje v jednom posh pubu v Kew Gardens.  (Taky jsem tady delala ale dnes jsem skoncila;)) ... anyways. .myslela jsem si, ze najit si praci bude silene a nemozne, ale musim uznat ze pokud fajt chcete a vynalozite to usili projit se aspon po nejake casti Londyna, roznesete CV tak se vam urcite nekdo ozve!! ;) Jasne shit happens, ale musite věřit i na vily!!!

Pocasi..vecne tema tady. :D Ale vsadim se, ze mi nebudete verit, kdyz reknu ze za 17dnu tady prselo jen 3x a z toho pouze dnes fakt poradne! (dneska uplny heavy downpour). Jinak 2x uz tak poprchalo, ale vzdycky se to za par minut vybralo..dneska lrselo celeee odpoledne az do sesti do vecera. #unfuckingbelievable :D

Premyslim what else to say?... hmm if you have any questions let us know !! :)
And if you are in London or you are going to let us know as well so we can go for a ealk or have a coffee!!
Zkusim sem pridat nejake fotky, snad mi to pujde. ;) #fingerscrossed