čtvrtek 5. června 2014

#6daystogo - #throwbackthursdays

Dneska si dáme trošku oddych od důležitých věcí, které musíme/musíte před cestou udělat a zařídit a trošku zavzpomínáme. Přece jen je dnes čtvrtek, a tzv. throwback thursdays už se staly stejně známé asi jako selfie nebo music mondays.
Obecně se hashtag #throwbackthursdays používá hlavně na twitteru nebo na instagramu, kdy k němu přiložíte nějakou svou starou fotografii, foto z dětství, popř. z nějaké situace, na kterou máte hezké vzpomínky. Na takové posty samozřejmě dojde taky, ale my se dneska zaměříme spíše na filmy a hudbu z dětství, konkrétně roky 1994 - 2004, tzn. prvních 10 let našeho života, takže to bude spíš takový flashback.

1994 

Songs: 

(vybírala  jsem vždy moje dvě srdcovky toho roku, snad je budete znát a zavzpomínáte)

Mariah Carey - Hero



All-4-One - I Swear


Movies: 


Forrest Gump (nejlepší film všech dob! neskutečný Tom Hanks v roli ne příliš inteligentního chlapce/muže.. a nezapomeňte na song Sweet Home Alabama - soundtrack)




Lví Král (nikdy mě nenapadlo, že Simba už je tak "starý")


1995

Songs:

Coolio - Gangsta's Paradise


Michael Jackson - You are not alone


Movies:

Sedm (hraje v něm Brad Pitt a to mluví za vše :*)



Toy Story (já nechápu, že jsou všechny dobré pohádky tak "staré" :D)


1996

Songs:

Los Del Rio - Macarena (kdo nezná tuto hitovku???... to je prostě flashback jak se patří!)


Alaniss Morissette - Ironic (moje první písnička, ke které jsem dokonale uměla i lyrics!)


Movies:

Romeo + Juliet (sice jsem tuto verzi s Leonardem ještě neviděla, ale už se na to dlouho chystám, tak snad už budu mít čas a stáhnu si ji, protože prostě Leo)


Matilda


1997

Songs:

Elton John - Candle in the Wind (sice hrozně smutná, ale úplně skvělá písnička..Elton je prostě Pán!)



Spice Girls - WannaBe (prostě absolutně nezapomenutelný song, hitovka největšího kalibru..spicky mi budou chybět..)



Movies:

Titanic (řekněte mi, kdo ten film neviděl už aspoň 10x?? :D)



Svatba mého nejlepšího přítele (ten film miluju, za prvé v něm má Julia kudrnaté vlasy, za druhé ten herec byl úplně sexy, a za třetí miluju song Say a Little Prayer)


1998

Songs:

Backstreet Boys - Everybody


Savage Garden - Truly Madly Deeply


Movies:

Seznamte se, Joe Black (seznamte se, můj manžel.. Brad Pitt!! <3)



The Man in the Iron Mask (zas a znova, neodolatelný Leonardoo)


1999

Songs:

Cher - Believe (na tuto písničku jsem jako malá nejvíc tancovala, Cher byla mamčina oblíbenkyně takže to u nás doma jelo pořád :D)



Britney Spears - Baby One More Time (co dodat, prostě Britney)



Movies:

Toy Story 2 (pokračování úspěšné, kreslené pohádky Příběh Hraček)



10 Things I Hate About You (další sexy chlapec, tentokrát Heath Ledger a další skvělý soundtrack)



2000

Songs:

Destiny's Child - Say My Name (úspěšná dívčí skupina, ve které začínala slavná Beyonce nebo třeba Kelly Rowland)


'N Sync - Bye bye bye (v tomto boybandu zase začínal Justin Timberlake)


Movies:

Trosečník 



Billy Elliot (skvělý film o chlapci, který má rád balet a to je na chlapce dost nezvyklé)


2001

Songs:

Dido - Thank You (ježiš tento song jsem neslyšela už asi 100 let :D)




Enrique Iglesias - Hero (aww Enrique.. je prostě skvělý!)




Movies:

Harry Potter a Kámen mudrců (v tomto roce začala slavná sága a tento film tady prostě nemohl chybět, je to asi největší srdeční záležitost celého článku, protože jsem s Harrym, Ronem a Hermionou prakticky vyrůstala)


Pearl Harbor (zase vyhrál soundtrack - There You'll Be  - vždycky mě rozbrečí :( )


2002

Songs:

Nickelback - How You Remind Me (dřív jsem tuto písničku vůbec neměla ráda, ani Nickelback, ale přijde mi, že čím jsem starší, tím ji mám radši, samozřejmě pořád nepatří do top skupiny, ale pomalu stoupají)


Avril Lavigne - Complicated (Avril..to je Paní zpěvačka, přijde mi 10 let pořád stejná)


Movies:

Chatch Me If You Can (viděla jsem ho několikrát, ale nejvíc ho mám asi spojený s hodinou FCE, kdy jsme na něj psali review .. unforgettable)



Kruh (vím, že to není horor, ale byl to můj první horor, který jsem viděla a bylo mi 11, takže jsem se hoooodně bála :D)


2003

Songs:

Beyonce ft. Jay-Z - Crazy in Love (tehdy by mě vůbec nenapadlo, že se ti dva spolu budou jednou mít dceru)


Black Eyed Peas - Where is the Love? (kdybych uměla rapovat, tak tohle bude první song, který bych se naučila..vždycky zkouším zpívat aspoň tak rychle, abych vyslovovala slova správně, ale to prostě nejde..:D)


Movies:

Love Actually (prostě vánoční klasika, to se asi nikdy neohledí)


Hledá se Nemo (další skvělá animovaná pohádka - a Dory!! btw. pusťe si to v originále, uslyšíte skvělý hlas Ellen DeGeneres ;))


2004

Songs:

Maroon 5 - This Love (první písnička, kterou jsem od nich slyšela, a kterou jsem taky hned uměla)



Alicia Keys - If I Ain't Got You (nikdy, nikdy se mi ten song nelíbil až do loňského roku, kdy jsem ho slyšela zpívat někde na audition k nějaké pěvěcké soutěži)



Movies:

Trója (v tom filmu je tolik chyb, ale přesto to neubírá na kráse ani Bradovi Pittovi ani Orlandu Bloomovi, kvůli kterým se na ten film dívám já :D)



A Cinderella Story - (Moderní Popelku s Hilary Duff a Chadem Michaelem Murraym jsem viděla snad 20x a vždycky se nejvíc těším na déšť!!)



..tak snad jste zavzpomínali spolu se mnou, a líbil se Vám dnešní průlet minulostí :) Pokud Vás napadne nějaký film nebo song z vašeho dětství, napište do komentářů. Filmů i songů je milion, já jsem vybrala jen ty mě nejznámější, i když jsem mnohdy dlooouho rozhodovala, jaký song a film nakonec sem vyberu. Hope you like it! Enjoy it! 

A můj dnešní tip na hit bude od Jay-Z a Justina Timberlakea. Je to sice už trošku starší pecka, ale skvělá. Jmenuje se Holy Grail, tak si ji vychutnejte. :)




Žádné komentáře:

Okomentovat