Vzhledem k tomu, že cestujeme pouze s příručním zavazadlem, které má nejen omezené míry, ale také váhu, (max.10kg) bylo velmi důležité pečlivě si rozmyslet, co si s sebou vezmeme.
Takže začnu obecně. Do Anglie/Londýna se chystáme na 3 měsíce, tzn. všechny možné stavy počasí se nás můžou týkat. Anglie je velmi nevyzpytatelná, a i když se říká, že tam 365 dní v roce prší, není to pravda. Proto si musíme vzít, jak se říká, od každého kusu oblečení něco. Podle aktuální předpovědi se teplota v UK momentálně pohybuje kolem 18-22°C. A na základě dlouhodobé předpovědi by mělo být do konce měsíce slunečno. (To ale nikdy nevíme přesně, takže se na to nemůžeme spoléhat!)
Ale přejděme na seznam. Začnu asi botami. Pro nás jsou nejdůležitější converse. Odchodíte v nich v podstatě za jakéhokoliv počasí, takže ty se fakt hodí. Navíc nechybí v botníku ani jedné z nás, takže první bod seznamu: converse shoes. (Podobným typem bot by mohly být například Vans nebo jiné tenisky.) Vzhledem k našim plánům na ranní běh parkem,(pokud vstanu teda :D sorry babe ... ale JO! musím! :D minimálně 3x týdně ;)) nesmí chybět v našem kufru running Nike shoes. Nemyslím si, že je úplně nezbytné tahat do UK vyloženě letní sandálky, žabky nebo jiné otevřené botky. Za prvé počasí vám asi moc nedopřeje, a za druhé z důvodu málo místa v kufru je vynecháme. (Vždycky se tam nějaké dají koupit - to neplatí samozřejmě jen u bot! Ale k tomu se dostanu.) Náš další (a poslední) pár bot jsou "balerinky/mokasinky"..říkejte si tomu jak chcete, každopádně jsou skladné, letní a hodí se jak k sukni tak k riflím. ;)
Když půjdeme od bot nahoru, nabízí se nám kalhoty. Popř.sukně (bez které já nemůžu fungovat). Jeansy jsou asi základ a samozřejmost (ikdyž já je asi letos plánuju nechat doma a tam si hned nějaké pěkné pořídit). Každopádně obyčejné rifle se hodí vždycky. Další kalhoty, nebo spíš tepláky, které s sebou beru jsou spíše na doma, ale jsou tak pohodlné, že je nemůžu nechat doma. Navíc se v nich skvěle cestuje, takže u mě byla volba jasná. Dalším typem kalhot, které s sebou beru jsou velmi příjemné, volné, letní kalhoty. Hodí se ke všemu, a jsou hlavně pohodlné na běžné nošení. Z kalhot by to bylo asi vše, a další složka mého "šatníku" je černá sukně. Ta je také velmi praktická, skladná a pohodlná. Takže 4 základní položky "na normální nošení" máme, pak ještě samozřejmě nějaké tepláčky na doma a je to. Uaa málem bych zapomněla na šaty! Ano, ty se sebou taky bereme. Za prvé plánujeme návštěvu Funky Buddha klubu a za druhé se budeme pravděpodobně účastnit pracovních pohovorů, a tam je vhodné přijít ve slušném oděvu. Abych nezapomněla, taky s sebou máme kraťasy, kdyby se počasí umoudřilo a dopřálo nám dovolenou skoro jako u moře. :D
Od kalhot nahoru se dostáváme k tričkům, mikinám, svetrům a bundám. Začnu tričky. Řekněme, že každý se balí podle své potřeby, ale co Vám můžu doporučit, neberte jich moc! Fakt se v LDN dají krásně koupit trička za pár liber.(Dokonce i za jedno!) Takže na to myslete! My jsme taky zredukovaly náš počet, a obyčejných triček s krátkým rukávem si bereme čtyři! S dlouhým máme dvě, je to spíš takový svetřík řekla bych. A pak ještě dvě takové tričkomikiny. Mikinu jako takovou si nebereme ani jedna žádnou. Tu si tam koupíme. Navíc ji obě potřebujeme, takže tohle nám aspoň ušetří místo v kufru. Co se týče bund, ty bych vám doporučovala si vzít. V LDN celkem dost a často fouká, proto se nějaká šustka, nebo jiná "letní" bunda bude hodit. A ke kraťasům by se mohlo hodit i nějaké to tílko, popř. tričko bez rukávů, proto i to vměstnáme do našich kufrů.
Ještě jsem nezmínila pyžamo. Pokud někdo má rád typické kalhotové pyžamo, klidně si ho vemte, ale pozor, zabírá dost místa v kufru. My jsme to vyřešily kraťáskama a volnějším tričkem. ;)
Už mě asi nenapadá nic special. Jestli ujíždíte na šátcích a čepicích (beanie) jako já, určitě je s sebou vemte. I když teď mě tak napadá, nebude jednodušší si nějaké koupit?! ... hmm, tohle bude ještě #decisionsdecision.
Tak tohle by bylo pro článek BALENÍ - PART 1 asi vše. V dalších článcích se ještě můžete těšit na další body našeho seznamu, aneb co je potřeba ještě zajistit před cestou, přehled ubytovacích možností v UK/LDN, upgrade wishlistů, nabídku akcí, festivalů a koncertů v LDN nebo na rychlokurz užitečných frází, které jste možná neznali.
Na závěr ještě přihodím song, dneska to bude taneční pecka od australského, celkem neznámého zpěváka Vance Joy - Riptide.
So please stay tuned cause it's gonna be as MEGA as EVER!! :* <3
Žádné komentáře:
Okomentovat